» FC Manchester United a ALLETT
FC Manchester United a kosačky ALLETT

Vretenové kosačky Allett sa používajú na každodennú údržbu trávnika FC Manchester United. Klub má nadštandardné vzťahy so spoločnosťou Allett a 25 rokov využíva vretenové kosačky na kosenie svojich hlavných a tréningových ihrísk. Spoločnosť nechala niekoľko kosačiek na odskúšanie FC Manchesteru United a žiadala o pripomienky, ktoré by boli zapracované v novej verzii stroja. Výsledky sa dostavili a sú viditeľné na novej kosačke Allett Buffalo 34. Došlo k zmene umiestnenia motora kosačky do stredu a zlepšenie výhľadu do strán pri kosení. Pomohol aj väčší priemer predného valca pre rovnejšie pásy a zníženie tlaku na trávnik. Najväčšou zmenou je zmena priemeru vretena na 200mm s 8 nožmi, pre lepšie kosenie dlhšej a mokrej trávy. Bola pridaná rúčka na vyprázdňovanie koša jednou rukou.

Vretenové kosačky Allett na FC Manchester United

Zodpovednosť za kvalitu trávnika nesie Tony Sinclair, ktorý sa o trávniky klubu Manchester United stará 25 rokov, z toho posledné roky ako head groundsman (vedúci údržby zelených plôch). Zaviedol presný režim údržby. Má na starosti všetky klubové ihriská. 23 ihrísk, ktoré sa nachádzajú od Old Trafford až po Aon Training Complex v Carringtone. Tony a jeho tím sa tak stali dôležitou súčasťou pri vývoji poslednej generácie vretenových kosačiek Buffalo.

Old Trafford Sadium kosia vretenové kosačky Allett

Tony úpravy komentoval: „Myslím, že Allett Buffalo bola vždy veľmi dobrá kosačka. Sme radi, že sa môžeme podieľať na vývoji týchto strojov. Je to niečo na čo sme čakali a tešili sa už dlhšiu dobu. Stroj je po úpravách ešte o trošku ľahší a výsledok jeho práce je veľmi pekný, stroj sa dá ľahšie ovládať. Sme radi, že sme mohli zakúpiť 9 nových strojov (na obrázku hore). Pre Old Trafford máme upravený program starostlivosti pre podporu tvorby listov a koreňového systému, tak aby sme dokázali toto ihrisko udržiavať na vysokej úrovni. K tomu prispievajú veľkou mierou aj kosačky Allett s ich vysokou kvalitou kosenia.

Vretenová kosačka Allett Buffalo 34

Pohľad na profesionálnu vretenovú kosačku Allett Buffalo 34. Pracovný záber 86,4cm, 8-nožové vreteno, výška kosenia 10 - 40mm, plynulé nastavenie výšky, benzínový vzduchom chladený motor HONDA GX 160, oceľový dvojsekčný zadný valec s diferenciálom a zaoblenými hranami.

Kosenie trávy pomocou vretenovej kosačky Allett Buffalo 34

Tím Tonyho Sinclaira pri každodennej údržbe trávnatých plôch Aon Training Complex v Carringtone.

Nové kosačky odovzdal Sales director spoločnosti ALLETT Leigh Bowers.Allett vretenové kosačky svojou kvalitou presvedčili a svoje trávniky s nimi kosia aj v FC Liverpool, Manchester City, Derby County, Newcastle United, Borussia Duesseldorf, Notts County, Benfica Lisabon, Stoke City, Sporting Lisbon, Rapid Bucurest a ďalšie po celom svete.

 

Ťeší nás, že vám môžeme v našom e-shope ponúknuť tieto špičkové vretenové kosačky. Dňa 2.1.2013 nám bol udelený certifikát "Oficiálne predajné miesto pre rok 2013".

ZWIxMTU5M